9 фото докази дека бременоста сепак може да биде забавна
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


9 фото докази дека бременоста сепак може да биде забавна

Во текот на овие 9 месеци од бременоста, жената може многу да се промени, а тоа е чудно искуство за сите околу неа.

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-01.jpg

Сепак, тука нема ништо лошо, а добриот хумор секогаш е одличен начин да се „преживеат“ овие промени.

Не може ништо да се промени и подобро е да се помирите со оваа состојба што подобро и сите „потешкотии“ со кои се соочувате.

Можете да земете пример од овие неколку жени кои се справуваат со ова со смисла за хумор:

Кога трудниците ќе одлучат да си направат лесна вечера

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-02.jpg

Некои комбинации на храна може да бидат интересно искуство

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-03.jpg

Кога ќе се обидете да се налакирате на нозете додека сте бремени...

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-04.jpg

Во некои ситуации големиот стомак е од голема корист

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-05.jpg

Па дури и за изразување на чувствата и „креирање дела“

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-06.jpg

Кога милениците ви помагаат да стекнете искуство пред да се породите

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-07.jpg

Правилата во односот со партнерот исто така ќе мора да се прилагодат во бременоста

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-08.jpg

Ќе мора да се помирите и со разликата помеѓу вас и пријателите

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-09.jpg

И, ако мислите дека ќе изгледате добро во омилените чевли во бременоста, се лажете...

9-foto-dokazi-deka-bremenosta-sepak-mozhe-da-bide-zabavna-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото докази дека мрзливоста може да биде почеток на генијални идеи Мрзливоста е лоша работа, но понекогаш, кај некои луѓе, може да поттикне бујна и...
11 фото докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“ Животот не е воопшто лесен, но некои луѓе, немаат ниту малку среќа и секој нивни...
Дневна доза хумор - Како позираат Русите? (фото) Она што тие мислат дека е гламурозно и секси, од страна е само уште една причина...