Добро, старо ретро - Најсмешните вицови за полицајци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Добро, старо ретро - Најсмешните вицови за полицајци

Откако се потсетивме на никогаш здодевните видови за плавушите ред е да ги спомнеме и полицајците. Бидејќи едните и другите си одат како ајвар и подрум.

Najsmesnite-vicovi-za-policajcite-01.jpg

Што би бил животот без малку смеа? Без никаква навреда за лицата во сини униформи, кој се смее, зло не мисли.

Прочитајте мал дел од најсмешните вицови за полицајците:

 • Полицаец застанува возач:
 • Знаете дека управувате со неисправно возило?
 • Не! Што не е во ред?
 • Нешто ви тече од камионот.
 • Ми тече дечко. Ова е цистерна за миење улици!
 • Зошто полицајци влегуваат во супер маркет со извадени пиштоли?
 • Затоа што на вратата пишува акција!
 • – Ало полиција!
 • – Да, повелете.
 • – Мојот комшија продава марихуана.
 • – Колку ја дава?
 • – 1000 денари пакетче.
 • – Не купувај од него, скапа е.
 • Полицаец запира плавуша за прекршок.
 • Полицаецот:
 • – И сега што правиме?
 • Плавушата:
 • 500 денари или да ги соблекувам гаќите?
 • Дај 500 денари, зошто гаќите може и да не ми се фатат.
 • Двајца полицајци се шетаат по еден мост.
 • – Знаеш дека вчера од овој мост се фрли една жена.
 • – Од депрeсија?
 • – Не, од некое прилепско село.

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Луѓе кои живеат по свои правила без да се грижат за туѓото мислење (фо... Некои луѓе едноставно се родени за да ги прекршуваат правилата и не се одредени ...
6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце Дали понекогаш се шегувате на чувствителни теми и луѓето ви велат „Како може тоа...