Девојки и момци кои „сфатиле“ дека матурата треба да биде погламурозна од Оскари... (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Asistent 16-09-2019


Девојки и момци кои „сфатиле“ дека матурата треба да биде погламурозна од Оскари... (фото)

Со оглед на тоа што се слави еднаш во животот, некои матуранти мислат дека овој настан е поважен од сè останато во животот...

devojki-i-momci-koi-sfatile-deka-maturskata-proslava-e-mnogu-povekje-od-crveniot-tepih-na-oskari-foto-01.jpg

Матурската прослава е настан кој се случува еднаш во животот, па некои ученици мислат дека треба да се појават во аутфити наменети за на црвен тепих на Оскари или маскирани како за на Мет гала.

Покрај оние кои ја сфаќаат матурата сосема нормално, постојат момци и девојки кои се натпреваруваат кој ќе изгледа погламурозно (или посмешно) на матурската прослава.

Некои посветуваат толку многу време на средувањето за прославување на крајот на средното образование, како да се холивудски ѕвезди.

Со фотките во продолжение ќе сфатите за што станува збор...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека некои луѓе едноставно немаат среќа Кога ќе се разбудите, никогаш не знаете што ве чека во текот на денот, но се над...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
11 фото докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“ Животот не е воопшто лесен, но некои луѓе, немаат ниту малку среќа и секој нивни...