Кога рестораните ќе претераат со нивната „креативност“ за сервирање храна (фото)


Кога рестораните ќе претераат со нивната „креативност“ за сервирање храна (фото)

Иако вкусот на храната е најважен, сепак би требало да биде и добро сервирана. Поради ова рестораните се обидуваат да бидат што е можно покреативни за да ви го привлечат вниманието. Но што кога ќе отидат предалеку?

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-foto-01.jpg

Многу луѓе се соочиле со навистина чудно сервирана храна, па оттаму произлегла и онлајн групата We Want Plates (Сакаме чинии).

Таму луѓето споделуваат фотографии од најчудно сервираната храна, а во продолжение погледнете некои од најбизарните сервирања:

Леб сервиран во крзно

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-02.jpg

Десерт послужен на фотографија од чинија... на таблет

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-03.jpg

Некое момче добило коктел во мала фритеза и кеса

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-04.jpg

Би сакале ручек во писоар?

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-05.jpg

Хамбургери и помфрит во чаша

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-06.jpg

Кој би јадел од крпа?

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-07.jpg

Изгледа супата не е за јадење

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-08.jpg

Пица на сноуборд

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-09.jpg

Рибите се пријатели, а не храна

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-10.jpg

Десерт во тоалетна школка

koga-restoranite-kje-preteraat-so-nivnata-kreativnost-11.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во са...
„Требаше да играм за репрезентација“ и плачкото: 12 ликови кои ги сретнуваме на баскет во маало Дојде тој период од годината кога сите игралишта се преполни со луѓе кои сакаат ...
Тајниот агент и „Леле ништо не научив“ - 15 ликови на секое полагање испит Во пресрет на крајот на јунската сесија, да се потсетиме на ликовите кои ги има ...

Спонзорирани линкови: