Смешни илустрации за тазе родителите со мало бебе кои ќе ве расположат (фото)


Смешни илустрации за тазе родителите со мало бебе кои ќе ве расположат (фото)

Јехуда и Маја Девир се брачна двојка од Израел кои живеат во Тел Авив и се креатори на популарниот веб стрип „One of Those Days“ (Еден од оние денови).

Smesni-ilustracii-za-taze-roditelite-01.jpg

Јехуда е роден во 1988 година и според Маја „прави мравките да изгледаат мрзеливо“. Тој ја открил својата љубов кон цртањето уште од мали нозе кога започнал да ги украсува ѕидовите од спалната соба, под силно влијание на американските стрипови.

Серијалот стрипови е прилично шеговит и шармантен, прикажувајќи ги сите слатки маки и неволји на родителите со мало бебе и генерално аспектите на семејниот и брачниот живот.

Погледнете како изгледа шарената стрип приказна на Девир:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 вицеви што слатко ќе ве насмеат Врв на машката верност: Оженет е по трет пат, а ја има истата љубовница. Ве...
Нов Твитер тренд - луѓе откриваат смешни причини зошто биле казнети како деца Помалку или повеќе секој од нас има направено доста бељи како дете. Во секое сем...
Шегаџија на годината: Се фотошопира во секоја фотка на Кендал Џенер Многу мал број на луѓе можат да бидат близу до Кендал Џенер, ама на Кирби тоа не...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава