Кога очекувањата и реалноста нема да се совпаднат... (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Кога очекувањата и реалноста нема да се совпаднат... (фото)

Понекогаш, реалноста не изгледа онака како што сме очекувале. На пример, тоа најдобро го сфаќате откако ќе нарачате нешто онлајн.

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-001.jpg

Во продолжение, неколку ситуации и фотки после кои ќе се сомневате во било какво ветување:

Кога ќе нарачаш вкусна даска за со вино...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-01.jpg

Речиси исто...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-02.jpg

Жената платила 60 долари за професионална шминка за Halloween:

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-03.jpg

Најдете ја разликата...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-04.jpg

Неуспешна торта за внуката:

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-05.jpg

За малку...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-06.jpg

На прв поглед изгледа во ред, но само на прв...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-07.jpg

Повторно, не верувајте на сè што ќе видите онлајн.

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-08.jpg

Неуспешен обид за сушени портокали.

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-09.jpg

Нешто недостасува...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-10.jpg

Кога не знаете што купувате...

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-11.jpg

Дефинитивно погрешна големина.

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-12.jpg

Лево е сликата што ја покажала на фризерот, десно е она што го добила.

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-13.jpg

Кога ќе ви кажат дека Норвешка е фантастична дестинација за фотографирање:

koga-ocekuvanjata-i-realnosta-nema-da-se-sovpadnat-14.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фот... Еден странец кој одредено време живеел во Кина видел прилично необични работи. А...
„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лави... Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...