Интроверти и екстроверти во време на корона низ илустрации


Интроверти и екстроверти во време на корона низ илустрации

„Ми фалат луѓе, сакам кафенце на сонце, сакам прошетки, дружби, дома се чувствувам како во некое лудо реално шоу“ би рекол екстроверт, но како реагираат интровертите на карантинот?

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-01.jpg

И додека некои полудуваат дома по само 3 дена во карантин, им фалат луѓе, кафе средби и забава, други со задоволство ги прифаќаат советите за седење дома затоа што ним и онака ова им е омилена активност.

Разликата помеѓу екстровертите и интровертите е огромна, па така и нивните реакции на моменталната ситуација.

Илустрации како различни луѓе различно реагираат на карантинот:

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-07.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-06.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-05.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-04.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-03.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-02.jpg

introverti-i-ekstroverti-vo-vreme-na-korona-niz-ilustracii-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во са...
Хумор во време на корона: Каков исход ќе има овој карантин за вас? Ситуацијата периодов е сериозна, но тоа не значи дека треба да заборавиме да се ...
Нова тура смешни „Пред и потоа“ илустрации од омилениот Наолито (фото) Се сеќавате на генијалните илустрации на Начо Дијаз Архона „Наолито“? Тие се вис...

Најчитани неделава