Ставете сол наместо шеќер, свртете ги наопаку сликите – Првоаприлски шеги за домашните во карантин
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Ставете сол наместо шеќер, свртете ги наопаку сликите – Првоаприлски шеги за домашните во карантин

Само затоа што сте во карантин, не значи дека мора да го прескокнете овогодишниот Ден на шегата.

najdobrite-prvoaprilski-shegi-za-vo-karantin-01.jpg

Постојат безброј првоаприлски шеги што можете да им ги приредите на родителите, братот, сестрата, партнерот…

Во продолжение погледнете неколку одлични, а едноставни идеи:

1. Ако некој од домашните го пие кафето со шеќер, можете во садот за шеќер да ставите сол.

2. Извадете ги батериите од сите далечински управувачи во домот. Домашните сигурно ќе се помачат пред да се сетат да ги проверат батериите.

3. Извадете го горниот капак на сите шампони во тоалетот, врз отворот на шишето ставете проѕирна пластична фолија, па вратете го капакот на место. На овој начин ќе ги „запечатете“ шампоните и дефинитивно ќе збуните некој од семејството.

najdobrite-prvoaprilski-shegi-za-vo-karantin-02.jpg

4. Разбудете се порано и сите слики што се закачени во домот, свртете ги наопаку. Можете да го направите истото и со ѕидните часовници.

5. Ако имате некој во семејството кој се плаши од инсекти, ова е одлична шега за него. Одмотајте малку од тоалетната хартија, нацртајте пајак со црн фломастер и повторно завиткајте ја. Потоа само седете и чекајте некој да почне да вика.

6. Ако сакате да ги изнервирате родителите, можете да си симнете позадина за вашиот смартфон која наликува на скршен екран. Покажете им ја на родителите и кажете им дека сте го скршиле телефонот.

najdobrite-prvoaprilski-shegi-za-vo-karantin-03.jpg

7. Земете ја облеката од фиоката на некој од семејството и ставете ја во друга фиока.

8. Ако во домот имате изложено семејни фотографии, заменете ги со нешто смешно. Испечатете слики или фотографии од смешни ликови и ставете ги на местото на семејните.

9. Променете го јазикот на телевизорот во некој друг. Гледајте да биде некој потежок, како кинески или јапонски (но внимавајте и запомнете како потоа да го вратите, да не остане така, па и сами да не знаете што гледате).

najdobrite-prvoaprilski-shegi-za-vo-karantin-04.jpg

10. Ако имате автомобил кој е паркиран надвор, искрадете се и оставете порака „Извини за штетата“. Некој од семејството сигурно ќе се разгневи пред да провери дека нема никаква штета.

11. Ако во текот на денот никој нема обврски, можете да ги поместите сите часовници напред. А, можете и на сите часовници да наместите различно време.

najdobrite-prvoaprilski-shegi-za-vo-karantin-05.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Првоаприлски шеги кои ќе ве насмеат и можеби ќе ви послужат (фото) 1-ви април е денот кога сите се подготвени да се пошегуваат и насмеат на туѓа см...
6 мрачни шеги кои не се за луѓе со слабо срце Дали понекогаш се шегувате на чувствителни теми и луѓето ви велат „Како може тоа...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...

Спонзорирани линкови: