Смешна фото компилација: Кога сакате тетоважа, но не ви се даваат пари


Смешна фото компилација: Кога сакате тетоважа, но не ви се даваат пари

Некогаш тетоважите можат да бидат многу скапи, па луѓето си бараат поевтина алтернатива. Но, изгледа не сфаќаат дека постои причина зошто некој наплаќа повеќе, а некој помалку.

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-01.jpg

Ако сакате да ви направат ремек-дело кое ќе биде исто како сликата што ќе му ја покажете на артистот, мора да бидете подготвени да платите поголема сума.

Можете да одите и кај некој што ќе ви ја направи тетоважата за трипати пониска цена, но тогаш треба да бидете подготвени на сè.

А, ова најдобро го докажуваат смешните фотки во продолжение:

„Мојот волк… и неговото колаче“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-02.JPG

„Пред четири години му дозволив на тато да ми направи тетоважа. Изгледа имал проблеми со видот“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-03.JPG

Кога сакате евтина тетоважа…

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-04.JPG

„Кога имаш девет обиди да нацрташ круг и не успеваш ниту еднаш“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-05.JPG

„Си ја направив првата тетоважа. Мислам дека е слатка, но искрено имам измешани емоции“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-06.JPG

„Тетоважата што ми ја направи ’артист‘ од родниот град“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-07.JPG

„Сам си го нацртав дезенот за тетоважата и ми значи многу. Но, тату артистот си направи негова евтина верзија“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-08.JPG

„Пријателот си направи тетоважа во домот на негов сосед. Кажете ако сте заинтересирани и вие“

smeshna-foto-kompilacija-koga-sakate-tetovazha-no-ne-vi-se-davaat-pari-09.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хит мемиња: Луѓето се жалат дека 2021 година е ужасна како и 2020 Луѓето: Те молиме господе 2021-ва да биде добра година. Господ: „Дечки, вие уште...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Мора да бакнете многу жаби пред да го пронајдете принцот - 25 Марфиеви еротски закони Сè што би можело да тргне наопаку, ќе се случи. Марфиевите „закони“ се секогаш и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg