„Каде исчезнуваат чорапите во машина?“ – Прашања на кои никој нема одговор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Каде исчезнуваат чорапите во машина?“ – Прашања на кои никој нема одговор

Навидум делуваат како шеги, но ако се обидете да го пронајдете точниот одговор – сфаќате дека ќе се измачите.

dali-nekoj-gi-znae-odgovorite-na-ovie-prasanja-001.jpg

Во продолжение следат неколку прашања инспирирани од реални ситуации во кои многумина се нашле. 

Кога ќе ги прочитате, сигурно ќе си помислите дека и вие некогаш би се запрашале истото. Но...

Дали некој го знае одговорот?

- Зошто белиот конец кој ги поврзува новите чорапи е секогаш посилен од оној од кој се направени чорапите?

- На кој љубовен состанок по ред може да престанете да го вовлекувате стомакот?

- Зошто добрите аргументи секогаш ни текнуваат половина час после кавгата?

- Како се заспива без да се нурнеш во фрижидерот или екранот од телефонот?

- Каде исчезнуваат чорапите кои се губат во машината за перење?

- Ако женското пријателство не постои, исто како и машко-женското, тогаш со кој треба да се дружи жената?

- Зошто мислиме дека ако побрзо ја кренеме храната од земја и ја дувнеме три-четири пати, ќе биде побезбедно да ја изедеме?

- Како да му објасните на сопругот дека се омаживте за него, а не го посвоивте?

- Зошто спиењето е послатко преку ден, а храната послатка навечер?

- Каде исчезнуваат парите?

- Како таблетата против болки точно знае што ве боли?

- Зошто кога батериите на далечинското ќе ослабат, луѓето посилно ги притискаат копчињата?

- Дали прво се будиш или прво отвораш очи?

На кое духовито прашање вие немате одговор? Споделете го со нас во коментари...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мора да бакнете многу жаби пред да го пронајдете принцот - 25 Марфиеви еротски закони Сè што би можело да тргне наопаку, ќе се случи. Марфиевите „закони“ се секогаш и...
Смешни фото-споредби: Како изгледа животот пред и откако ќе станете родител? Ако сте родител, тогаш многу добро знаете колку се менува животот откако ќе доби...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg