Смешни фотки од деца кои совршено ги доловуваат „маките“ на родителите

Штом вашето дете ќе се стиши, веројатно знаете дека е скриено во некоја соба и прави беља.

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-01.jpg

Децата навистина си живеат во свој свет со свои правила и обично што и да наумат, ќе го направат.

Најчесто делуваат импулсивно и не можат да размислат за последиците, па доста често се наоѓаат во смешни ситуации.

Можеби за родителите овие ситуации предизвикуваат само главоболка, но дефинитивно можат да го насмеат кој било друг.

Погледнете неколку фотки од вакви смешни ситуации што сигурно ќе ви го подобрат расположението:

„Штом се стиши, знаев дека прави некоја беља“

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-02.JPG

„Го најде совршеното место за криење“

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-03.JPG

Сите го правевме ова како мали

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-05.JPG

„Децата отворија перница и сега собата е прекриена со топчиња стиропор“

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-06.JPG

„Магичниот трик на ќерката – направи да исчезне последната ролна тоалетна“

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-07.JPG

„Првиот клиент во салонот за убавина на ќерките“

smeshni-fotki-od-deca-koi-sovrsheno-gi-dolovuvaat-makite-na-roditelite-08.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

11 фотки од иронични луѓе со смисла за хумор, без кои животот би бил здодевен Ако сте од оние луѓе на кои денот не може да им помине без блага доза иронија и ...
„Која е тајната за среќен брак?“ – Вицеви за брачни парови во кои ќе се пронајдат многумина Дали ги сакате вицевите за брачни парови? Издвојуваме пет вицеви што сигурно ќе ...
„Што сакав, а што добив“: Разочарувачки и смешни фото-споредби Ужасна свадбена шминка, смешни вештачки нокти, „вреќа“ наместо фустанот што сме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg