Парови за кои не е јасно како сѐ уште се во брак или врска (втор дел)

Не е лесно кога треба да ги трпите навиките на партнерот за да го одржите мирот во куќа... Што најмногу ве нервира вас?

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-01.jpg

За среќен брак дефинитивно не е доволна само љубовта, туку и челични нерви и трпение за да ги издржите навиките на партнерот во заедничкиот живот.

Секој си има свои маани, но понекогаш навистина не е јасно како двајца луѓе може да делат ист дом.

Очигледно во овие случаи (споделени од корисници на Редит) љубовта, трпението и компромисот преовладуваат:

„Сендвичите на жена ми“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-02.jpg

„Жена ми се потруди да ме заштити од сонцето на првиот ден од одморот и ме намачка на грбот...“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-03.jpg

„Трпеливо го чекам маж ми да стане и да дознаам зошто има гризнато од путерот“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-06.jpg

„Жена ми сакаше спалната да ја декорира во духот на Париз, па решив да ја дополнам композицијата“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-04.jpg

„Ова за маж ми значи – кујната е средена“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-05.jpg

„Му побарав на маж ми мала чаша кисела вода“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-09.jpg

„Жена ми си ги собира паднатите влакна од косата додека се тушира на ѕидот, па денес ѝ направив ремек-дело и го урамив“

parovi-za-koi-ne-e-jasno-kako-s-ushte-se-vo-brak-vtor-del-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Безобразни вицеви што ќе ве насмеат до солзи и ќе сакате да ги споделите со избрано друштво (18+) Ви се случило да се срамите кога читате некои вицеви? Некои од овие вицеви помал...
„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...
„Водам сериозни бизнис разговори, а во глава ми ѕвони Васко жабата“ – најсмешните твитови за хит пес... „На шала на смеа, ќе ја чуете васко жабата на свадба сезонава / Ако првиот свадб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg