11 фотки од иронични луѓе со смисла за хумор, без кои животот би бил здодевен

Ако сте од оние луѓе на кои денот не може да им помине без блага доза иронија и сарказам, тогаш продолжете да скролате...

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-1.jpg

Додека некои едноставно се пресериозни и не ја разбираат иронијата, други не можат да живеат без неа, а честопати мета им се колегите, пријателите и саканите дома.

За овие луѓе хуморот е на прво место, а фотките ги споделиле на Редит:

„Жена ми се врати на работа од породилно и мисли дека сум целосно неспособен за да ставам храна за детето (со упатства каде што треба да стои)“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-02.jpg

„Нашата келнерка се лизна на мокар под, сега е добро, а за враќање на работа и подготвивме ваква торта со натпис – Внимание, мокар под“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-03.jpg

„Растеме домашни моркови...“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-04.jpg

„Ќерка ми бараше маска Трансформери за забава“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-05.jpg

„Жена ми си го заборави несесерот, па искористив прилика...“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-06.jpg

„Жешкото не е проблем за ова куче – има климатизер во куќичката“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-07.jpg

„Седев до овие жени кои инсистираа моето куче да има видео повик со нивното“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-08.jpg

„Пробав да направам слатка фотка од мачево, но изгледа дека веќе му е смачено од животот“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-09.jpg

Креативен стоматолог шеговито ги тера пациентите да користат конец

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-10.jpg

„Купив алатка за лепење кеси и не можам да престанам“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-11.jpg

„Моите братучеди имаат алопеција и одлична смисла за хумор“

11-fotki-od-ironichni-lugje-so-smisla-za-humor-bez-koi-zhivotot-bi-bil-zdodeven-12.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...
Фотки од луѓе кои се прашуваат зошто нивните роднини не можат да бидат „нормални“ – ќе се пронајдете... „Сестра ми заборава дека става јајца на варење, додека не извријат и изгорат“, „...
Смешни фото-докази дека родителите имаат многу љубов, но и челични нерви за нивните деца Само родителите се свесни дека за грижа за мали деца е потребна љубов, а уште по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg