Хит фото: Ретро табла со прекинувачи за тоалет - ја имавме во речиси сите домови во Македонија

Ќе се насмеете слатко на овој спомен од нашите домови некогаш... Така беше во голем дел од македонските, а и општо балканските, домови, зарем не?

hit-foto-retro-tabla-so-prekinuvachi-za-toalet-site-ja-imavme-doma-01.jpg

На српскиот Инстаграм профил „Дете Деведесетих“ често се споделуваат шеги за разни работи од минатото.

Некои од тие шеги на тема ретро работи ќе ве насмеат до солзи, особено оваа со ретро таблата со прекинувачи (индикатор) за во тоалет.

Ако и вие ја имавте дома, се сеќавате дека едното од копчињата не можевте да го притиснете, другото не функционираше, третото беше поврзано со погрешна работа...

Се смеете ли слатко на спомените?

Прочитајте и Балончиња од вода и сјај, изџвакана видео касета: Ретро убавини и „маки“ кои ќе ви го стоплат срцето

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Смешна фото-компилација: Луѓе на кои неделата сигурно им почнала полошо од вас Како ви почна оваа недела? Ако и вчера и денес сте под стрес и мислите дека имат...
Смешни фото-докази – Зошто некогаш е подобро да платите поскапо? Ужасна хотелска соба или фризер кој ве потстрижува практично бесплатно, но потоа...
Смешна фото-компликација: Кога чистењето на домот не ви оди по план Замислете да поминете часови во чистење базен, за на крај внатре да ви падне сак...
Медицински сестри откриваат смешни работи што слушнале од пациенти Медицинските сестри имаат видено и слушнато речиси сè.  „Еден ортопедски...
Смешна фото-компилација: Бизарни утки на градежници Ескалатор кој завршува во ѕид и тоалет за инвалидска количка до кој се стигнува ...
Жени кои само сакале да се разубават, но отишле во непроверен салон (фото) Екстензии кои изгледаат како да сте ги ставале сами и трепки кои воопшто не изгл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg