Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Хит фото: Ретро табла со прекинувачи за тоалет - ја имавме во речиси сите домови во Македонија

Ќе се насмеете слатко на овој спомен од нашите домови некогаш... Така беше во голем дел од македонските, а и општо балканските, домови, зарем не?

hit-foto-retro-tabla-so-prekinuvachi-za-toalet-site-ja-imavme-doma-01.jpg

На српскиот Инстаграм профил „Дете Деведесетих“ често се споделуваат шеги за разни работи од минатото.

Некои од тие шеги на тема ретро работи ќе ве насмеат до солзи, особено оваа со ретро таблата со прекинувачи (индикатор) за во тоалет.

Ако и вие ја имавте дома, се сеќавате дека едното од копчињата не можевте да го притиснете, другото не функционираше, третото беше поврзано со погрешна работа...

Се смеете ли слатко на спомените?

Прочитајте и Балончиња од вода и сјај, изџвакана видео касета: Ретро убавини и „маки“ кои ќе ви го стоплат срцето

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит мемиња кои ќе ве насмеат до солзи (и ќе ве натераат да кажете: Така е!) Новороденчињата секогаш се најубавите бебиња за своите мајки, зарем не? Но, ајде...
Вицеви за Мујо и Хасо што ќе ве насмеат до солзи Речиси и да нема човек што некогаш не слушнал некој од вицевите за познатите Муј...
Хит објава во која мрзеливите ќе се пронајдат - кој е одговорот? На социјалните мрежи кружи шеговита објава на тема спортување, а на чиј одговор ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg