Најлесно е да најдеш сопруг на Тиндер. Таму веќе има многу мажи - нечии сопрузи

„Им се извинувам на моите идни деца за одложувањето, но тоа е затоа што нивниот иден татко е зафатен флертувајќи со други девојки.“

najlesno-e-da-najdesh-soprug-na-tinder-tamu-vekje-ima-mnogu-mazhi-nechii-sopruzi-01.jpg

Како се снаоѓате со состанувањето? Се сметате ли за мудри или наивни во љубовта?

Неколку шеговити цитати од луѓе на Reddit на оваа тема:

„Состанувањето е собирање на информации за некого, сè додека не сфатиш дека тој не ти се допаѓа.“

„Им се извинувам на моите идни деца за одложувањето, но тоа е затоа што нивниот иден татко е зафатен флертувајќи со други девојки.“

„Мојата нова девојка на првиот состанок си помисли – тој има убава блуза, на вториот исто, а понатаму сфати – тој има само две блузи.“

„Еднаш молев некој да ме сака на начинот на кој јас го сакам него и тоа беше најтажната работа што сум ја направила.“

najlesno-e-da-najdesh-soprug-na-tinder-tamu-vekje-ima-mnogu-mazhi-nechii-sopruzi-02.jpg

„Се плашам од состанување, што ако никогаш не раскинеме?“

„Тој е црвено знаме, но јас сум слепа за бои.“

„Сакам богат маж да се вљуби во мене и неговите родители да ми понудат 1 милион евра само за да се ослободат од мене.“

„Мразам кога некој ми дава љубовни совети, оставете мe да си живеам во илузија на мир.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...
Кратки вицеви за брачни парови што слатко ќе ве насмеат Зошто мажот ненадејно завршил во болница? Која е тајноста за долговечноста и доб...
20 кратки шеги за бракот во кои ќе се пронајдат голем број парови Колку шеги за бракот знаете и ги кажувате кога сакате да се насмеете на сопствен...
Смешни фото-докази – Зошто некогаш е подобро да платите поскапо? Ужасна хотелска соба или фризер кој ве потстрижува практично бесплатно, но потоа...
5 (безобразни) вицеви за парови што со задоволство ќе им ги кажете пред избрано друштво (18+) Дали сте од оние луѓе што со задоволство сакаат да кажуваат вицеви на собиранкит...
Износени чорапи, дотраен далечински управувач: Фото-докази дека не ги фрламе предметите, иако одамна... Четка за заби со две-три влакна и чорапи кои веќе станале проѕирни – на некои лу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg