Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Лажен струк, лажни бицепси: Кога девојките и момците ќе претераат со Фотошоп - резултатот е тажен

„Зошто ви е плус-сајз модел кога можете само да ги ’растегнете‘ фотографиите?“ – неуспешните обиди за користење Фотошоп и слични алатки за уредување можат да бидат навистина комични.

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-01.jpg

Фотошоп навистина е волшебна алатка ако знаете да ја користите правилно. Кога експерти работат со Фотошоп и слични алатки, обично не ни забележуваме дека фотографијата била уредувана.

Од друга страна, резултатите на луѓето кои немаат поим од Фотошоп се навистина комични.

Неколку смешни Фотошоп утки што сигурно ќе ве насмеат:

„Секоја жена го сака моето тело“.

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-02.jpg

„Ја знае некој неговата рутина за вежбање?“

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-03.jpg

„Не ми е јасно во што гледам“.

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-04.jpg

„Сенките не лажат“.

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-05.jpg

„Најубавиот одмор“.

neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-koristenje-fotoshop-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Смешни фото-докази дека родителите имаат многу љубов, но и челични нерви за нивните деца Само родителите се свесни дека за грижа за мали деца е потребна љубов, а уште по...
Смешна фото-компилација: Неуспешни обиди за правење и декорирање торти Професионалците можат да направат вистински ремек-дела со торти, но тие ги усовр...
Cnahel наместо Chanel и уште 11 смешни копии на популарни брендови (фото) Копиите на популарните брендови не се ништо ново, а факт е дека некогаш можат да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg