Фотки кои ќе им предизвикаат страв од височина дури и на најхрабрите

Работник на врвот на телекомуникациска антена или поправање клима на 28-ми кат – дали имате страв од височини?

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-01.jpg

Стравот од височини е честа фобија, и тоа со добра причина.

Падот од голема височина е кобен или, во најмала рака, може да нè остави со навистина сериозни повреди.

Но, постојат и луѓе кои воопшто го немаат овој страв, или барем им се допаѓа адреналинот што им го предизвикува.

Фотки направени од вакви луѓе, кои вам ќе ви предизвикаат страв од височина:

Поглед кон Central Park во Њујорк од облакодер

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-02.jpg

Жена без страв од височини

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-03.jpg

Би спиеле овде?

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-04.jpg

Скалилата по кои треба да се качите (а потоа и симнете) ако сакате да ја видите тврдината Harihar во Индија

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-05.jpg

Тоалет со проѕирен под

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-06.jpg

Противпожарни скали на облакодер со 40 ката во Бразил

fotki-koi-kje-im-predizvikvaat-strav-od-visochina-duri-i-na-najhrabrite-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои не се срамат да кажат како штедат пари дома (и се за пофалба) „Се бањам со обичен тврд сапун, наместо гел за туширање – трае подолго, а ефекто...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку) Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попу...
12 работи за кои жените веќе немаат нерви кога ќе наполнат 30 години Лоша храна и пијалаци – ако во 20-тите се трпеле евтини јадења и пијалаци, по 30...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg