Креативно или „кич“: Луѓе споделуваат необично сервирана храна во ресторани (фото)

Пијалак во конзерва од супа, кафе во шолја која личи на тоалетна школка… Сте виделе почудно сервирани оброци во ресторан?

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-01.jpg

Кога нарачуваме нешто во ресторан, покрај вкусот, секако дека ни е важен и изгледот на оброкот.

И, додека постојат готвачи кои прават ремек-дела во чинија со храната, некогаш некои се осмелуваат и да ризикуваат со сервирањето на оброците.

На Редит, форумџиите честопати ги споделуваат најлудите оброци што ги виделе во ресторан.

А, дали се креативни или само „кич“, оценете сами:

„Келнерот ми рече да не ги јадам камчињата“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-02.jpg

„Цезар салата или обид за новогодишна елка?“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-03.jpg

„Парчиња леб на чешел – зошто?“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-04.jpg

„Навистина чудна чинија“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-05.jpg

„Барем десертот беше вкусен“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-06.jpg

„Не гледате секој ден десерт послужен на перница што лебди“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-07.jpg

„Си помислив дека ми донесоа играчка наместо храна“

kreativno-ili-kich-lugje-spodeluvaat-neobichno-servirana-hrana-vo-restorani-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...



Би можело да ве интересира:

Киви без семки и уште 8 навидум обични продукти од кои луѓето се изненадиле кога ги виделе Јајце без жолчка, тиква која 6 месеци изгледа исто без никакви промени – секојдн...
Ретро кујнски апарати што нашите баби (веројатно) ги користеле Сте виделе ли миксер кој не работи на струја? А, сте виделе ли како изгледале не...
Најчести грешки во различни земји поради кои локалците веднаш ќе сфатат дека сте туристи Во Јапонија не е културно да се јаде на улица, жените во Турција на прекрстуваат...
Убил девојка, па отишол на кафе – Морничавите злосторства на Холанѓанецот кој призна вина по 18 годи... Јоран ван дер Слут од Холандија неодамна призна дека убил 18-годишна девојка, це...
7 бон-тон правила за во ресторан и на свечени настани Ако сте на свечен настан со шведска маса, едната рака секогаш нека ви биде слобо...
10 грешки поради кои новата облека за кратко време ви изгледа износено и парталаво Облеката ја сушите кога сонцето е најсилно, парфемот го прскате директно на обле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg