Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кога дизајнерите ќе претераат со креативност – смешни и неупотребливи предмети (фото)

Бизарни украси кои чинат цело богатство и мијалник кој изгледа добро, но ќе треба да го чистите подот по секое негово користење.

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-01.jpg

Дизајнерите треба да бидат креативни, но некои некогаш и претеруваат со креативноста.

Сакајќи да направат нешто ново и уникатно, можат да завршат со бизарен и смешен предмет кој е неупотреблив.

Неколку вакви дизајни во продолжение:

„Сакавме да направиме минималистички мијалник, но не помисливме колку ќе биде практичен“

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-02.jpg

„Оној што го дизајнирал писоарот веројатно мрази мажи“

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-03.jpg

„Нешто ми кажува дека клавирот не е функционален“

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-04.jpg

„Куклата изгледа како да ѝ се оди во тоалет“

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-0.jpg

„Ова ремек-дело ќе ве чини само 160 евра“

koga-dizajnerite-kje-preteraat-so-kreativnost-smeshni-i-neupotreblivi-predmeti-foto-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 (поранешни) богаташи кои ги изгубиле сите пари и како За помалку од две години, бизнисменот Ејк Батиста изгубил богатство од 35 милија...
Најчести грешки во различни земји поради кои локалците веднаш ќе сфатат дека сте туристи Во Јапонија не е културно да се јаде на улица, жените во Турција на прекрстуваат...
Бизарните обичаи на африканското племе Хамар: Жената се камшикува за да докаже дека е достојна за бр... Пред да се ожени со неа, мажот ја камшикува жената, а таа не смее ни да заплаче,...
Пливањето со полн стомак е опасно – Најчестите летни митови во кои веруваме сите Доколку го чувате кремот за сончање од минатата година, веднаш фрлете го. Раната...
Девојчињата ги мажат на 13 години, жените немаат никакви права - Бизарните обичаи на народот Масаи Жените во ова племе служат за градење куќи и одгледување деца и стока, кога не с...
Фотки кои ќе ве утешат – Луѓе кои имале навистина лош ден Скршен клуч во брава, поплавен стан – ако имате лош ден, овие фотки можеби ќе ве...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg