Направете сами: Новогодишни декорации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Направете сами: Новогодишни декорации

Полека пристигнуваат студените новогодишни денови кога креативните и уникатни декорации се неопходни во домот.

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-1

Искористете ја вашата креативност и направете малку поинаква атмосфера во вашиот дом. Доколку сте љубител на украсите кои сами може да ги направите, ви нудиме неколку различни едноставни идеи како да ја добиете посакуваната декорација.

Користете суви гранчиња, шишарки, свеќи, многу светки и светкави новогодишни ленти, неколку стаклени садови и се останато што мислите дека може да ви послужи како зимски, уникатен украс.


Искористете ги шишарките за малку поинаква декорација

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-2


Од едноставните лампиони направете уникатен венец

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-3

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-4

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-5

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-6

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-7


Елегантни лампиони со бисери

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-8

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-9

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-10


Едноставни свеќи со необична декорација

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-11

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-12

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-13

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-14

napravete-sami-novogodisni-dekoracii-15

Би можело да ве интересира:

9 едноставни совети од луѓето кои наоѓаат време за сè Се чини дека трката со времето никогаш не завршува. Колку и да се обидуваме да с...
15 мали начини да искажете благодарност Сите понекогаш сме заглавени во планирање и исчекување на работите кои ги сакаме...
Чекање ред, култура, став кон ладно време: Едноставни и генијални работи кои може да ги научиме од Б... Кога ќе помислиме на Британија, помислуваме на магла, дожд и кралското семејство...

Најчитани неделава