Комични илустрации: Како се однесуваме кон работите на првиот и 101-от ден?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Комични илустрации: Како се однесуваме кон работите на првиот и 101-от ден?

Секој човек лесно се навикнува на новите работи, предмети и ситуации, до толку лесно, што брзо го заборава „потресувањето“ околу нив.

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-001.jpg

На сите ни е позната ситуацијата со новиот смартфон - првата недела се чисти и гланца, не смее да падне прашинка или да има отпечаток на екранот, а веќе по извесен период со леснотија се фрла во чантата или на масата.

Колку работите се менуваат од првиот, до сто и првиот ден?

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-1.jpg

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-2.jpg

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-3.jpg

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-4.jpg

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-5.jpg

komicni-ilustracii-kako-se-odnesuvame-kon-rabotite-na-prviot-i-101-ot-den-6.jpg

Илустрациите продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во ж... Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
6 работи што не треба да ги правите кога не можете да заспиете Сите сме имале моменти кога никако не можеме да заспиеме навечер. Колку и да се ...