86-годишен дедо со најромантичен Инстаграм профил


86-годишен дедо со најромантичен Инстаграм профил

Социјалните мрежи не се резервирани само за младите генерации. Доказ за тоа е 86-годишниот Англичанец Џефри Вокер, кој секојдневно споделува фотки на неговиот профил на Инстаграм.

instagram-profilot-na-86-godishniot-djefri-e-poln-so-fotki-od-negovata-sopruga-01.jpg

Романтичниот Џефри споделува моменти од неговото секојдневие, она што го прави во слободното време, пејзажи од околината, кратки видеа и слично.

Но, на неговиот профил најчесто може да се видат фотки од неговата сопруга Полин со која е во брак 65 години.

Фотките на Џефри и Полин се одлика на нивната силна љубов и среќниот брак кој трае долги години.

Погледнете дел од фотките на 86-годишниот Џефри, кој е доказ дека романтиката треба секогаш да биде присутна, без разлика на возраста:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 фотки направени во вистински момент Оние кои сакаат да „ловат“ добри кадри знаат колку е тешко да се направи совршен...
Сон за љубителите на кафе: Инстаграм профили кои треба да ги следите Инстаграм профилите се преплавени со фотки од вкусни кафиња кои изгледаат како в...
Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава