13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови

„Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да се каже дека е целосно точна.

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-01.jpg

Силните чувства и емоции не може да се опишат со зборови, треба да се доживеат и да се видат.

Единствен начин да останат спомени и да се споделат со другите е таквите моменти да се овековечат со слика.

Па така, овие фотки го прикажуваа токму тоа – момент на среќа, радост, исполнетост, дури и за едно парче пица.

Независно која е причината, некои емоции ни го подобруваат расположението.

Погледнете ги фотките во продолжение објавени од корисници на Reddit и приказната зад нив:

„Ќерка ми првпат проба пица“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-02.jpg

„Ѝ купив на баба ми престилка за 90-ти роденден“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-3.jpg

„Баба само што се врати од болница. Домашните ја пречекаа со цвеќе, а кучето не ја остави сама ниту за момент.“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-04.jpg

Ова девојче не може да ги скрие чувствата за Титаник, посебно за Леондардо ди Каприо.

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi05.jpg

„Татко ми тукушто ми донираше бубрег. Среќна сум.“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-06.jpg

„Ѝ купивме на баба ми спинер за 85-иот роденден.“

13-foto-dokazi-deka-nekoi-emocii-ne-mozhe-da-se-opishat-so-zborovi-07.jpg

Уште 7 моменти на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека светот е убаво место за живот Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето поз...
Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...
11 фото докази дека луѓето лажат на Инстаграм „Ниту моето тело не е толку секси како на фотките, ниту гратчињата што ги посети...

Спонзорирани линкови: