5-годишно девојче од Нигерија ја презема титулата „најубаво девојче во светот“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


5-годишно девојче од Нигерија ја презема титулата „најубаво девојче во светот“

5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави 3 нејзини фотки на Инстаграм.

5-godisno-devojce-od-nigerija-ja-prezema-titulata-najubavo-devojce-vo-svetot-1.jpg

Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во едноставно фустанче, а во фокусот е се нејзините афро локни и крупни очи.

Импресивно совршените размери на лицето дефинитивно заслужено ѝ ја донесоа титулата за најубава.

Портретите на девојчето собраа илјадници лајкови за кратко време.

Претходно, за најубаво девојче во светот беше прогласена Кристина Пименова од Русија, целосна спротивност на девојчето од Нигерија.

5-godisno-devojce-od-nigerija-ja-prezema-titulata-najubavo-devojce-vo-svetot-2.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 фотки направени во вистински момент Оние кои сакаат да „ловат“ добри кадри знаат колку е тешко да се направи совршен...
Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...
7-годишно девојче научило знаковен јазик за да комуницира со глуви деч... Децата знаат да сакаат на начин на кој возрасните понекогаш забораваат, а малата...