8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“

Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им омилени на вашите соседи и да превртуваат очи кога ќе ве видат.

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-01 (1).jpg

Колку и да не сте заинтересирани, мора да бидете обѕирни, бидејќи треба да негувате добри односи со соседите, а не да се презирате.

Некои ваши навики може да предизвикуваат лутина, гнев или нервоза кај соседите, па би било добро да престанете да ги правите.

Дури и да не ви личи така, соседите може да ве мразат заради овие работи:

Не го врзувате кучето или го оставате надвор да лае без престан

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-01.jpg

Имате колекција на стари возила кои постојано ги поправате и чувате пред куќа или зграда

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-02.jpg

Не ја одржувате тревата, дрвјата и грмушките кои создаваат невкусен изглед во околината

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-03.jpg

Го оставате ѓубрето да се таложи и да мириса пред врата

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-04.jpg

Нападни сте и очекувате дека може да им се појавите во секој момент пред врата само затоа што сте соседи

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-05.jpg

Немате мерка и постојано зјапате што се случува кај нив дома и им се појавувате на секој чекор

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-06.jpg

Чистите или поправате работи бучно во време за одмор

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-08.jpg

Пуштате прегласна музика

8-raboti-zaradi-koi-mozhe-da-ne-ste-im-omileni-na-vashite-sosedi-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
7 работи на кои не треба да штедите пари Од удобни чевли до квалитетен душек, на некои работи не треба да штедите во живо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg