Pirelli календарот за 2019-та раскажува 4 приказни на 4 различни жени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Pirelli календарот за 2019-та раскажува 4 приказни на 4 различни жени

За најновиот Pirelli календар, компанијата ги препуштила работите рацете на фотографот Алберт Вотсон, дозволувајќи му да ја одработи својата магија.

pirelli-kalendarot-za-2019-ta-raskazuva-4-prikazni-na-4-razlicni-zeni-001.jpg

Легендарниот календар кој еволуираше низ годините, некогаш промовираше голотија и сексапил, некогаш мотивираше на радикални начини, а следната 2019-та година ја посвети на филмската фотографија.

Во снимањето на календарот главна улога имаат 4 жени и секоја од нив има различна приказна која се раскажува низ фотографии.

Џиџи Хадид, на пример, е разделена од нејзиниот партнер, живее сама и го гледа Ванг како човек на кој може да се довери.

Гарнер е млад ботанички фотограф на задача во тропска градина во Мајами.

Коупленд ја раскажува својата балетска кариера како танчарка која сака да изведува перформанси во Париз.

Каста пак, е сликар кој живее со својот партнер, игран од Полунин.

„Секоја од четирите жени има своја индивидуалност, нејзина цел во животот и нејзин начин на кој ги прави работите. И сите се подеднакво фокусирани на иднината,“ раскажува Вотсон, фотографот на овогодинешниот Pirelli календар.

Погледнете ги 12-те фотки кои ќе ја раскажуваат неговата приказна во текот на следната година:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што е „розова такса“ и зошто е поскапо да си жена? Истражувањата со цврсти докази покажуваат дека во просек е 6 пати поскапо да си ...
Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат Иако се обидуваат да изгледаат како совршени суштества, жените имаат ужасни нави...
13 работи кои жените нема никогаш да им ги признаат на мажите Го кажуваме секој детаљ на пријателките, понекогаш дури и им праќаме принтскрин ...