Луѓето ја уништуваат туѓата среќа, кога не можат да ја најдат својата: Илустрирани животни мудрости


Луѓето ја уништуваат туѓата среќа, кога не можат да ја најдат својата: Илустрирани животни мудрости

Во животот ќе сфатите дека не се сите убави, но и нема потреба да бидете убави за да бидете сакани.

lugjeto-ja-unishtuvaat-tugjata-srekja-koga-ne-mozat-da-ja-najdat-svojata-ilustrirani-zivotni-mudrosti-01.jpg

Преку илустрациите од Инстаграм профилот „True Potato“ се прикажани многу животни мудрости.

Некои од нив можеби веќе сте ги почувствувале на своја кожа, други можеби допрва ќе ги научите, но ќе дојде тој миг.

Животни мудрости:

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-21.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-20.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-19.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-18.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-17.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-14_copy.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-16.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-15.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-13.jpg

20-zhivotni-mudrosti-od-koi-kje-vi-se-naezhi-kozhata-12.jpg

Уште 10 илустрации на следната страна...Би можело да ве интересира:

25 животни лекции кои треба да ги научите до 25-та година Животот е големо искуство од кое треба постојано да се учи нешто ново и никогаш ...
20 животни лекции кои треба да ги научите до 30-тата година Секој период од животот ни носи различни предизвици, но и убави работи, па посто...
Позитива на денот: 11 мали животни победи на луѓето „Кажав ДА! Ќе се мажам за мојот најдобар пријател и никогаш не сум била посреќна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg