Инстаграм хит за 2019-та: Позата која инфлуенсерките ја користат за совршена фотка


Инстаграм хит за 2019-та: Позата која инфлуенсерките ја користат за совршена фотка

Славните личности и блогерките секогаш се служат со трикови со цел да изгледаат совршено и фотките да им бидат попривлечни.

instagram-hit-za-2019-ta-pozata-koja-influenserkite-ja-koristat-za-sovrshena-fotka-01.jpg

Најчесто, трендовите брзо се шират, па во 2019-та очигледно сите ќе бидат опседнати со една хит поза.

Се работи за замена на традиционалната привлечна насмевка со една поинаква фацијална експресија – замижани очи и блескава насмевка.

Со замижаните очи, се опушта горниот дел од лицето и се израмнуваат линиите и брчките, па лицето изгледа поприродно и привлечно.

Инфлуенсерките се подготвени на сè за да изгледаат совршено на фотките, па токму затоа овие трендови брзо се шират и не треба да се чудите ако Инстаграмот ви е полн со чудни, исти пози.

View this post on Instagram

we’ve traveled lives together

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Па, ако сакате да направите совршено селфи, независно каде се наоѓате – затворете ги нежно очите и покажете насмевка!

Како изгледаат девојките со новата хит поза за 2019-та:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...
Бизарен тренд: Позата со која девојките ќе го преплават Инстаграм лето... Блогерките и останатите девојки кои сакаат да бидат во чекор во трендовите, пост...
Кога Инстаграм фотките од креативно сервираната храна ќе ве привлечат ... Колку пати се случило да видите Инстаграм фотка од добро сервирана храна или пиј...