Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


13 илустрации за маките на секој човек

Која е најголемата мака на старите луѓе? Осаменоста. Што ги мачи сè почесто луѓето? Депресијата.

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-01.jpg

Во светот постојат 7.5 милијарди луѓе, но сите ние имаме исти маки во одредени периоди од животот.

Од брак до деца и старост, сите се соочуваме со истите тешкотии.

Маките на човекот низ илустрации:

Депресија

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-02.jpg

Развод

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-03.jpg

Осаменост на стари години

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-04.jpg

Кризи во бракот

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-05.jpg

Растење

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-06.jpg

Достапна околина

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-07.jpg

Загадување на планетата

13-ilustracii-za-makite-na-sekoj-chovek-08.jpgУште 6 илустрации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лицето открива сè за човекот – Што значи кога имате тенки веѓи, полни усни или големи очи? Се верува дека одредени црти на лицето и надворешниот изглед можат да ви помгнат...
10 сосема нормални работи за кои мажите не треба да се срамат, низ илустрации И мажите можат да ги следат модните трендови, и мажите можат, но и треба да пома...
Низ илустрации: 11 (забавни) работи што можевме слободно да ги правиме во детството, но не и сега Замислете како би изгледале сега ако почнете да плачете на цел глас среде маркет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg