Илустрации кои докажуваат дека женските проблеми се многу поголеми отколку што мислите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Илустрации кои докажуваат дека женските проблеми се многу поголеми отколку што мислите

Кога се зборува за женските проблеми, секогаш се користи голема доза на иронија и сарказам.

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-001.jpg

Но, колку и да ви изгледа смешно кога жените ќе кажат дека одбирањето чевли или пудра е тешко, реалноста е токму таква.

Овие илустрации ја прикажуваат болната страна на женските проблеми:

Неудобноста на новите чевли

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-01.jpg

Првиот час во теретана

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-02.jpg

Одбирањето на пудра која добро покрива

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-03.jpg

Едноставните работи знаат да се искомплицираат

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-04.jpg

Чувството дека станувате поцврсти доаѓа со уште неколку пропратни емоции

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-05.jpg

Произведувачите на облека забораваат дека жените носат градници

ilustracii-koi-dokazuvaat-deka-zenskite-problemi-se-mnogu-pogolemi-otkolku-sto-mislite-06.jpg

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 илустрации за моќта на добрите желби Посакувам да имаш доволно сила да ја пребродиш смртта на саканата личност. ...
13 илустрации за маките на секој човек Која е најголемата мака на старите луѓе? Осаменоста. Што ги мачи сè почесто луѓе...
Илустрации што ќе направат да се вљубите во снегот Снежна покривка на куќите, автомобилите и дрвјата и магични светилки кои го наја...