5 прашања кои културните луѓе не ги поставуваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 прашања кои културните луѓе не ги поставуваат

Сите некогаш сме се нашле во ситуација во која ни било непријатно поради глупавото прашање упатено на наша сметка. Како да не бидете тој човек кој поставува некултурни прашања?

5-prasanja-koi-kulturnite-lugje-ne-gi-postavuvaat-001.jpg

Културните луѓе никогаш не поставуваат 5 прашања и ја почитуваат таинственоста на следниве 5 теми:

1. Колку пари заработуваш?

5 prasanja koi kulturnite lugje ne gi postavuvaat 1

2. Кога планираш да правиш свадба?

5 prasanja koi kulturnite lugje ne gi postavuvaat 2

3. Зошто немаш деца?

5 prasanja koi kulturnite lugje ne gi postavuvaat 3

4. Колку го купи ова?

5 prasanja koi kulturnite lugje ne gi postavuvaat 4

5. Дали тетоважата ќе ти остане засекогаш?

5 prasanja koi kulturnite lugje ne gi postavuvaat 5

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Некултурни работи кои треба да престанете да ги правите во маркет Колку и да ги почитуваме бон тон правилата, сепак некогаш дури и оние кои се сме...
До колку години вашиот живот треба да биде „ставен во ред“? Некои луѓе се жалат дека љубовниот живот им е катастрофа, други ја мразат својат...
8 начини за подобрување на животот во 8 денови Успешните и амбициозни луѓе живеат по уникатен збир на правила. Тие собираат иск...