9 тајни на луѓето кои живеат долг живот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


9 тајни на луѓето кои живеат долг живот

Работата во градината и дружбата со помлади луѓе се дел од работите кои може да направат да живеете подолго.

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-01.jpg

Кај луѓето кои имаат долг животен век главна предиспозиција е генетиката, но има и низа други фактори.

Дали има начин како да си го продолжите животот?

Фактори кои влијаат на должината на животниот век:

Генетски предиспозиции

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-02.jpg

Умерена тежина

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-03.jpg

Медитерански и јапонски начин на исхрана

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-04.jpg

Социјална активност

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-05.jpg

Редовно вежбање

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-06.jpg

Интелектуална активност

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-07.jpg

Комуникација со помлади луѓе

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-08.jpg

Богат духовен живот

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-09.jpg

Работа на свеж воздух

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-10.jpg

9-tajni-na-lugjeto-koi-zhiveat-dolg-zivot-11.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
6 работи кои секоја богата личност ги прави, а време е да ги научите и вие Луѓето кои успеале да стекнат богатство, очигледно знаат некои работи што остана...

Најчитани неделава