Момче со лузна на главата од операција доби кукла иста како него
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Момче со лузна на главата од операција доби кукла иста како него

5-годишниот Пејтон првата операција на главата ја имал на само 3-месечна возраст, а куклата што личи на него ја крстил Малиот Пејтон и секаде ја носи со себе.

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-01.jpg

Пејтон Хајнс е 5-годишно момче кое имало две операции поради неуролошки проблеми и како резултат на тоа има лузни на главата и абдоменот.

Операцијата на Пејтон била со цел корекција на обликот на неговата глава за неговиот мозок да може да се развива соодветно. Првата операција ја имал на само 3-месечна возраст.

Неговата мајка Кристин посакала нејзиниот син да има кукла што личи на него, бидејќи ниту една во продавниците не била таква.

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-07.jpg

Кога слушнале за ова ученици добротворно собрале пари за да се направи куклата.

Малото момче кога ја добило куклата било воодушевено и викало: „Таа изгледа како мене, ги има моите лузни!“.

Кога оди на прегледи кај својот доктор Пејтон секогаш ја носи куклата.

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-06.jpg

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-05.jpg

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-04.jpg

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-03.jpg

momche-so-luzna-na-glavata-od-operacija-dobi-kukla-ista-kako-nego-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9-неделно бебе со убедливо најгуста коса (фото) Иако има само 2 месеци има фризура на која многумина ќе ѝ позавидат. Рензо ...
Морничави приказни за страшните кукли, после кои нема да можете лесно ... Куклите отсекогаш предизвикаа кај луѓето непријатност или страв. Затоа и постоја...
Починал откако се сопнал од сопствената брада и уште 4 бизарни смртни ... Смртта е нешто што ќе ни се случи на сите порано или подоцна, но кога веќе треба...