Има 10.000 следбеници на 9 години – како изгледа најмладата инфлуенсерка? (фото)


Има 10.000 следбеници на 9 години – како изгледа најмладата инфлуенсерка? (фото)

Нуала е 9-годишно девојче кое се смета за инфлуенсерка, соработува со брендови, а на Инстаграм 10.000 следбеници се воодушевуваат на нејзините стилски аутфити.

ima-10-000-sledbenici-na-9-godini-kako-izgleda-najmladata-influenserka-foto-01.jpg

9-годишното девојче од Ливерпул го отворило Инстаграм профилот пред помалку од една година, а сега модните брендови веќе и нудат соработка и собира голем број следбеници.

Малата Нуала се има впуштено и во манекенски води и прошета на писта на Модната недела во Лондон, а за следната година има план да дефилира на модните ревии во Њујорк.

Иако објавува фотки и во секојдневни, спортски парчиња, сепак за повеќето аутфити, не би помислиле дека ги носи 9-годишно девојче. 

Нејзината мајка, Даниел изјавила: „Сè почна минатата година како хоби – отсекогаш сакала да се слика и од тоа прерасна во пасија. Интересно е што кога не е пред камера, таа е многу срамежлива, но ако ставите фотоапарат пред неа, таа оживува, многу е фотогенична.“

Девојчето во иднина посакува и актерска кариера, а сега посетува работилници каде го усовршува талентот и посебно е горда што научила американски акцент.

Како изгледа 9-годишната Нуала – една од најмладите инфлуенсерки:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото предизвик: Летото во дланка Секое лето сме во потрага како да направиме нови, оригинални спомени и фотки кои...
Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо теа...
12 фото докази дека грешиме кога судиме некому според изгледот Таа има прекусо здолниште - сигурно е лоша мајка, тој има тетоважи - сигурно е к...

Најчитани неделава