Бесмислен маркетинг – производи за мажи и жени кои немаат потреба од таква поделба (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Бесмислен маркетинг – производи за мажи и жени кои немаат потреба од таква поделба (фото)

Добриот маркетинг умее да го продаде производот. А лошиот – само да се зборува за него, но не и да се продава.

Besmislen-marketing-01.jpg

Живееме во свет каде што царува капитализмот, па масовното производство на секој начин се обидува да ни подметне производи пред носот – бричеви за мажи и посебни за жени… чај за мажи и за жени… вреќи за спиење за двата пола… и уште што друго?

Погледнете ги производите кои навистина е бесмислено да се делат на „машки“ и „женски“:

„Постојат 2 пола: женски и Северноамерикански“

„Машки и женски посебни вреќи за спиење“

„Розова џенга игра за девојчиња“

„Два пола: маж и кајсија“

„Чај за мажи и чај за жени“

„Шумлива купка-бомба, специјално за мажи“

„Машка чинија“

„Јајца за мажи и јајца за жени“

„Леб за мажи“

„Авионче, посебно за двата пола“

„Табла-играчка за повикување духови – но само за женски“

„Машки, влажни марамчиња“

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тура на убавина низ 10 земји: Која е замислата за привлечен маж во Турција, а која во Грција? (фото) Турскиот актер Бариш Ардуч и грчкиот пејач Сакис Рувас се примери за мажи чија у...
8-те вештини кои секој 18-годишник треба да ги усоврши Полнолетноста е период во кој според многумина децата се веќе оформени личности ...
Вашата среќа започнува во вас - одберете хоби за душевен мир Во ова стресно време, кога речиси секој од нас преживува наместо да живее, мно...

Најчитани неделава