11 фото докази дека светот е убаво место за живот


11 фото докази дека светот е убаво место за живот

Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето позитива е „must“ во денешно време, посебно во овој период кога сите се опседнати со негативни вести...

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-01.jpg

Постојат многу негативни работи со кои се соочуваме во животот, но тој дефинитивно е убав и има мигови за кои вреди да живееме.

Дека и покрај сè светот е убаво место за живеење, доказ се овие фотографии:

Ќерка, со помош на мајка си, му исплете октопод капа на својот татко.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-12.jpg

Овој дедо го има најлудиот миленик на светот.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-11.jpg

Двегодишно момче за маскенбал одлучи да се маскира во панталони.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-10.jpg

Бабичка пече колачиња и тајно им ги остава на соседите пред врата.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-09.jpg

Хеланки со принт што ќе ги развеселат случајните минувачи.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-08.jpg

Жена што работи во супермаркет, со забавните фотки оттаму стана вирален хит.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-06.jpg

Девојка го запроси своето момче.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-05.jpg

Секој е слаб на деца.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-04.jpg

Принцот Вилијам го прекрши кралското правило и направи селфи со фан.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-03.jpg

Ирските фармери направија календар со животни по пример на згодните австралиски пожарникари.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-07.jpg

Пар ја облекува својата желка да биде во тон со нив.

11-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubavo-mesto-za-zhivot-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не одите на одмор? 6 идеи со кои ќе си поминете убаво и дома Ако не успеавте да заштедите за одмор летово или одлучивте да останете дома за с...
13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови „Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да...
12 фото докази дека малку е потребно за среќа Некои фотографии носат толку многу емоции што раскажуваат цели приказни. Неко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg