Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2020-та


Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2020-та

Австралиските пожарникари секоја година ги покажуваат згодните тела додека позираат со животни за календар, а средствата ги донираат во хуманитарни цели. 

kalendarot-na-zgodnite-avstraliski-pozharnikari-za-2020-ta-kje-go-posaka-sekoja-zhena-01.jpg

Згодните пожарникари повторно ги расоблекоа телата и ја покажаа своја мажествена, но и нежна страна, покрај секакви видови животни.

Од мали мачиња и кучиња до коњи, коали и диви животни – храбрите пожарникари кои секојдневно спасуваат животи, повторно позираа со животни за хуманитарен календар за 2020-та. Има неколку верзии од календарите за 2020-та, а сите може да ги погледнете тука

Што се однесува до нивната хумана страна, овојпат тие се решија средствата да ги донираат во помали хуманитарни организации во Австралија, кои се фокусирани на помагање на спасени животни и животни за терапија. 

Потсетете се на згодните пожарникари од календарот за 2019-та. 

Жените нема да одолеат на календарот за 2020-та:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 животни лекции кои треба да ги научите до 30-тата година Секој период од животот ни носи различни предизвици, но и убави работи, па посто...
За жените кои немаат идеја: Мажите откриваат какви подароци сакаат Дали и вие сте од оние жени кои немаат идеја за машки подароци и тоа им е најгол...
Жените конечно имаат добра причина за честите средби: Зошто треба да се гледате со пријателите двапа... Жените конечно имаат доволно добра и издржана причина за нивните чести средби со...