Како се слави роденден во домашен карантин? (фото)


Како се слави роденден во домашен карантин? (фото)

Можеби цела година го чекавте вашиот роденден и со месеци ја планиравте забавата. Но, што кога сите планови ќе ви паднат во вода поради пандемија?

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-01.jpg

Сигурно никој не ни претпоставувал дека забавата ќе му пропадне поради пандемија, но некои луѓе не дозволиле сегашната ситуација да им го убие „роденденскиот дух“.

Ако и вие славите роденден периодов, нема потреба да очајувате бидејќи здравјето е на прво место, а овие луѓе покажуваат дека овој ден може да помине добро дури и во овој период.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од луѓе кои не дозволиле карантинот да им го уништи роденденот:

„За 12-тиот роденден на ќерка ми ги однесов неа и кучето на кампување и риболов“

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-03.jpg

„Ова е роденденската торта што ми ја направи семејството“

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-04.jpg

Една бабичка си добила изненадување за 93-тиот роденден, иако е во карантин

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-05.jpg

„Денес ми е роденден, а целата држава е во карантин. Па, решив да си направам забава“

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-06.jpg

„Роденденот на сопругата беше откажан поради карантинот, па направивме роденденска тврдина од ќебе“

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-07.jpg

Целото соседство му посакало среќен роденден на едно детенце кое не можело да организира забава

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-08.jpg

„Партнерот не сакаше да имам роденден без торта, па научи како сам да ми направи“

kako-se-slavi-rodenden-vo-karantin-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

8 луѓе кои ја пронајдоа убавината во себе Најважно е вие да се сакате себеси, а процесот на вљубување во себе понекогаш мо...
Маж си даде отказ од работата што ја мрази и уште 10 инспиративни потези на луѓе „Со години работев работа што ја мразам, но конечно одлучив да ризикувам. Ја исч...
7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg