Бел прамен, шпицести уши: 10 луѓе кои генетиката ги направи уникатни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Бел прамен, шпицести уши: 10 луѓе кои генетиката ги направи уникатни

Дали знаете дека во светот постојат околу 100 луѓе кои имаат синдром на коса што не се чешла?

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-01.jpg

Мајката природа е интересна работа. Таа на некои луѓе им дава уникатни карактеристики по кои се разликуваат од другите.

Генетиката понекогаш навистина прави чуда.

Луѓе со уникатни карактеристики:

Бел прамен

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-02.jpg

Белег од раѓање

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-03.jpg

„Џинџер“ коса и очи во различни бои

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-04.jpg

Албинизам

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-05.jpg

Око во две бои (хетерохромија)

bel-pramen-shpicesti-ushi-10-lugje-koi-genetikata-gi-napravi-unikatni-06.jpg

Уште 5 луѓе со уникатни карактеристики на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...
Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...
Туристи кои докажуваат дека фотките со статуите низ светот можат да бидат забавни Сите сме ги виделе по социјалните мрежи оние клише фотки од патувања – луѓето ст...

Спонзорирани линкови: