Неуспешни обиди за разубавување во карантин - најсмешни фотки

Карантинот нè натера сите да станеме свои фризери, козметичари и што уште не. Но, не залудно овие работи им ги препуштаме на професионалците.

najsmeshnite-utki-od-obidite-za-razubavuvanje-vo-karantin-foto-01.jpg

Додека можеби е лесно самите да се лакирате, ако немате никакво искуство, тешко дека ќе успеете да си направите маникир со гел или акрил.

Иако многу девојки можат сами да си ја офарбаат косата, стрижењето сè уште е непозната територија за многумина.

Сепак, кога сме во ваква состојба мораме да се снајдеме, па многу луѓе се осмелуваат сами да си ја потстрижат косата, сами да ги отстранат несаканите влакна, па и сами да си направат гелни нокти.

Додека некои успеваат во овие подвизи, поголемиот дел се неуспешни, а резултатите се навистина смешни.

Дали и вие ги „осакативте“ ноктите и фризурата со домашни третмани за убавина? 

Во продолжение погледнете ги најсмешните неуспешни обиди за разубавување во карантин:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 фото-докази дека на некои луѓе сè во животот мора да им е како под конец Јаткасти плодови идеално подредени во посебна тегла, јајца наредени според нијан...
12 работи за кои жените веќе немаат нерви кога ќе наполнат 30 години Лоша храна и пијалаци – ако во 20-тите се трпеле евтини јадења и пијалаци, по 30...
Работи што ќе ги разберат само оние кои живеат сами Многумина мислат дека оние кои живеат сами се многу осамени, но реалноста е мног...
Низ илустрации: Видови токсични луѓе кои не ви требаат во животот Луѓе кои постојано се жалат, но и луѓе кои постојано бараат услуги – кои токсичн...
Фотки што ќе ве изнервираат: Ужасни патници во авион кои мислат само за себе Луѓе кои гледаат филмови без слушалки, па и луѓе кои јадат варени јајца во авион...
4 трикови со кои ќе си ја зголемите продуктивноста без многу напор Зошто да ги помните информациите кога можете да ги запишете во планер или како п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg