Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Неуспешни обиди за разубавување во карантин - најсмешни фотки

Карантинот нè натера сите да станеме свои фризери, козметичари и што уште не. Но, не залудно овие работи им ги препуштаме на професионалците.

najsmeshnite-utki-od-obidite-za-razubavuvanje-vo-karantin-foto-01.jpg

Додека можеби е лесно самите да се лакирате, ако немате никакво искуство, тешко дека ќе успеете да си направите маникир со гел или акрил.

Иако многу девојки можат сами да си ја офарбаат косата, стрижењето сè уште е непозната територија за многумина.

Сепак, кога сме во ваква состојба мораме да се снајдеме, па многу луѓе се осмелуваат сами да си ја потстрижат косата, сами да ги отстранат несаканите влакна, па и сами да си направат гелни нокти.

Додека некои успеваат во овие подвизи, поголемиот дел се неуспешни, а резултатите се навистина смешни.

Дали и вие ги „осакативте“ ноктите и фризурата со домашни третмани за убавина? 

Во продолжение погледнете ги најсмешните неуспешни обиди за разубавување во карантин:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои не се срамат да кажат како штедат пари дома (и се за пофалба) „Се бањам со обичен тврд сапун, наместо гел за туширање – трае подолго, а ефекто...
Фото-докази дека некои сопрузи се како излезени од кошмарите (буквално немаат осет) „Маж ми ја фрла нечистата облека на земја, иако имаме канта за тоа“. Многу жени ...
10 фото докази дека животот со деца секој ден ви е лотарија „Кога моето дете прави ‘поправки’ со лепак...“ e само една од сцените од кои ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg