Мажот кој чисти дома е модерен, жената е домаќинка - очигледни разлики помеѓу мажите и жените (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Мажот кој чисти дома е модерен, жената е домаќинка - очигледни разлики помеѓу мажите и жените (фото)

Има ли некој што се сомнева во тврдењето дека мажите се од Марс, а жените се од Венера? Постојано сме изложени пред разликите помеѓу двата пола. 

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite-01.jpg

Перцепциите и реакциите на мажите и жените се само… различни.

Дефинитивно како мажи и жени имаме различна дефиниција за тоа што значи одмор, врска, тишина или пак како треба да се одвива еден телефонски разговор.

Авторот и графички дизајнер Јанг Лиу ја објави својата книга „Кога мажот се среќава со жена“. Во неа таа сликовито ги објаснува главните стереотипи за двата пола. 

Погледнете ги некои од најзначајните разлики:

Телефонски разговор

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (1).jpg

Багаж

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (2).jpg

Сексуално искуство

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (3).jpg

Идеална жена VS совршен маж

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (4).jpg

Приоритети во врската

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (5).jpg

Неразбирливи предмети

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (6).jpg

Одраз во огледалото

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (7).jpg

Најмоќното оружје

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (8).jpg

Модерен човек. Домаќинка.

Ocigledni-razliki-megju-mazite-i-zenite (9).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Имал секс со стотици жени, па 6 години целибат, сега чека прва брачна ноќ за секс Со жените не се поврзувал емоционално, имал безначаен секс со која ќе стигне и б...
За жените кои немаат идеја: Мажите откриваат какви подароци сакаат Дали и вие сте од оние жени кои немаат идеја за машки подароци и тоа им е најгол...
Мажите на брадата имаат повеќе бактерии од кучињата на крзното Брадата е секси и мажествена, но дали и по оваа информација ќе ви биде подеднакв...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава