Трансформација: од постојан притисок да се биде слаба, до раскошни облини (фото)


Трансформација: од постојан притисок да се биде слаба, до раскошни облини (фото)

Дизајнерката и модел Карина Ирбл од Австралија сподели фотографија со своите следбеници на која ја покажа својата неверојатна трансформација. За 6 години успеала да постигне раскошни облини.

transformacija-od-postojan-pritisok-da-se-bide-slaba-do-raskosni-oblini-foto-0001.jpg

Кога имала 54 килограми, била слабичка и без облини, а сега нејзиното тело има сосема нов облик. Карина, која е сопственичка на бренд за костими за капење, Моана Бикини, истакнува дека нема правено никакви зафати на телото и дека сегашниот изглед се должи на напорна работа, исхрана и вежбање.

transformacija-od-postojan-pritisok-da-se-bide-slaba-do-raskosni-oblini-foto02.jpg

Карина се потсетува дека очајно се обидувала да го одржи своето тело слабо, но кога почнала да качува килограми, започнала да се чувствува задоволна и среќна.

transformacija-od-postojan-pritisok-da-se-bide-slaba-do-raskosni-oblini-foto01.jpg

„Мускули, тежина, масти – да, имам повеќе, но сега вежбам 4 пати неделно и јадам колку што ми е потребно. Неверојатно е каква промена може да се постигне со храна и тегови“.

Тежинските тренинзи ги започнала во 2018-та година.

transformacija-od-postojan-pritisok-da-se-bide-slaba-do-raskosni-oblini-foto01_1.jpg

Таа честопати и јавно покажува дека има целулит без проблем. Вели дека: „Ако го криете целулитот, тогаш сте дел од проблемот“.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо теа...
Има 10.000 следбеници на 9 години – како изгледа најмладата инфлуенсерка? (фото) Нуала е 9-годишно девојче кое се смета за инфлуенсерка, соработува со брендови, ...
Девојка ослабела 60 килограми за 12 месеци затоа што ја исмевале на училиште Кога одела во средно училиште се мразела себеси и својот изглед и затоа направил...

Најчитани неделава