Бездушен танц со принцот Чарлс и уште 19 фотки од животот на принцезата Дијана


Бездушен танц со принцот Чарлс и уште 19 фотки од животот на принцезата Дијана

На Дијана не ѝ требаше многу време да го освои срцето на јавноста. Уште откако стана дел од кралското семејство, таа имаше повеќе фанови од останатите членови. Дури и откако се раздели од Чарлс, поголемиот дел од јавноста како да застана на нејзина страна.

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-01.jpg

Младата принцеза трагично го изгуби животот, но нејзиното влијание се чувствува и денес.

Дијана сè уште има милиони фанови ширум целиот свет, а ако и вие спаѓате овде, сигурно ќе ви бидат интересни овие ретко видени фотографии од неа:

Никој не може да се посомнева во љубовта кон нејзините синови, Вилијам и Хари, а оваа фотографија го докажува тоа

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-02.jpg

Фотографија со Вилијам и Хари направена во 1993-та, за време на посета на забавниот парк Thrope Park

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-03.jpg

Дијана разговара со принцезата Маргарет, сестрата на Елизабета, за време на посетата на претседателот на Италија

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-04.jpg

Дијана и нејзините сестри во одлично расположение додека ја напуштаат Кралската оперска куќа во 1995

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-05.jpg

Жените од кралското семејство во 1992 за време на свеченоста Trooping the Color, која се одржува за роденденот на кралицата

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-06.jpg

Чарлс и Дијана во 1988, за време на кралската турнеја во Австралија

retko-videni-fotografii-od-princezata-dijana-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Семејство има колекција од Дедо Мразовци, вредна 100.000 евра Од минијатурни Дедо Мразовци до фигури високи по 2 метри, нивниот дом изгледа ка...
Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите Во животот има кратки приказни кои може да допрат до вас повеќе од било која про...
И ние сме луѓе - доктори кои спијат на работното место (фото) Еден блогер објавил неколку фотографии од вработена во болница која заспала доде...

Најчитани неделава