Артист од Данска ги „оживува“ старите црно-бели фотографии со Photoshop - како изгледа минатото во боја?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Артист од Данска ги „оживува“ старите црно-бели фотографии со Photoshop - како изгледа минатото во боја?

25-годишниот Мад Мадсен е љубител на историјата. Всушност, тој е и запишан на магистерски студии во Данска од областа на историјата.

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-01.jpg

Токму оваа љубов го натерала да ги „оживее“ старите црно-бели фотографии со помош на Photoshop. Крајниот резултат се фотографии, стари и по стотици години, кои првпат можеме да ги видиме во боја.

Во продолжение погледнете дел од најдобрите:

Хелен Келер го запознава Чарли Чаплин

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-02.jpg

Сер Дејвид Атенбороу гали папагал околу 1950-та година

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-03.jpg

Фотографија од Амелија Ерхард со непознат датум

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-04.jpg

Мерилин Монро фотографирана после забава

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-05.jpg

Фотографија од индијански поглавар со непознат датум

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-06.jpg

Никола Тесла пред намотката за неговиот трансформатор во Њујорк

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-07.jpg

Американски војници позираат со нивните „велигденски јајца“ за Хитлер

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-08.jpg

Две девојчиња си играат во снег околу 1910-та

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-09.jpg

Нил Армстронг, првиот човек кој стапна на Месечината, за време на тренинг за мисијата Apollo

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-10.jpg

Виктор Иго, авторот на „Клетници“ и „Ѕвонарот на Богородичната црква“

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-11.jpg

Одри Хепберн фотографирана во 1960-тите

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-12.jpg

Божиќно примирје помеѓу германските и британските војници во 1914-та, за време на Првата светска војна

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-13.jpg

Џорџ Орвел, авторот најпознат по дистописката книга „1984“

minatoto-vo-boja-artist-od-danska-gi-ozhivuva-starite-crno-beli-fotografii-so-photoshop-14.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Мажот влегува прв: бонтон во ресторан - правила во кои дамите немаат предност Правилото дека „дамите секогаш имаат предност“ не важи во некои случаи, особено ...
Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите Во животот има кратки приказни кои може да допрат до вас повеќе од било која про...
Гените се чудо: Близнаци родени со различна боја на кожа (фото) „Луѓето на прв поглед не веруваат дека Холден и Хајден се браќа, а не пак близна...

Најчитани неделава