Роден е во Белград, му недостасува српска храна – Што прави денес слаткото момче од Киндер чоколадите?


Роден е во Белград, му недостасува српска храна – Што прави денес слаткото момче од Киндер чоколадите?

Не постои дете од 90-ите што не се сеќава на ликот на слаткото момче од опаковката на Киндер чоколадите – тој денес има 29 години, работи како модел, а открива и дека потекнува од Србија, каде што и живеел.

roden-e-vo-belgrad-mu-nedostasuva-srpska-hrana-shto-pravi-denes-slatkoto-momche-od-kinder-chokoladite-01.jpg

Алесандро Егер можеби не ви значи како име, но тоа е момчето чиј лик никогаш нема да го заборавиме, благодарение на рекламата на опаковката на Киндер чоколадите.

roden-e-vo-belgrad-mu-nedostasuva-srpska-hrana-shto-pravi-denes-slatkoto-momche-od-kinder-chokoladite-02.jpg

Препознатлива широка блескава насмевка и руса коса – токму така изгледа и денес, на 29-годишна возраст.

roden-e-vo-belgrad-mu-nedostasuva-srpska-hrana-shto-pravi-denes-slatkoto-momche-od-kinder-chokoladite-03.jpg

Тој до ден-денес работи како модел, учествувал на повеќе од 50 модни ревии, а соработувал со реномирани брендови како Versace, Dolce&Gabbana, Armani, Moschino, Calvin Klein и други, а покрај манекенските ангажмани, се има појавено и на филмското платно.

По рекламата за Киндер, тој почнал да добива улоги во филмови во Италија, а во манекенството влегол сериозно дури на 21-ва година. И за филмската и манекенската кариера вели дека е потребна упорност за успех, а тој е благодарен на сите луѓе кои му помогнале во тоа.

Инаку она што е интересно за него е тоа што потекнува од Србија, а иако прошетал низ целиот свет и во детството се преселил во Италија, сепак вели дека до ден-денес му недостасува мирисот на домашно кафе, паркот и плоштадот во Баново Брдо, вујко му и селото каде што растел како дете, како и српската храна.

Од слатко момче до секси заводник - како изгледа тој денес: 

View this post on Instagram

Un po’ mi manca vedermi così 🖤

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Страв од готвење и нови јадења: Чудни фобии од храна кои ги имаат луѓето Постојат различни типови на фобии, односно стравови од нешто кои луѓето ги имаат...
Момче со лузна на главата од операција доби кукла иста како него 5-годишниот Пејтон првата операција на главата ја имал на само 3-месечна возраст...
Денес бидете љубезни - 10 начини да си го подобрите расположението со помагање на другите Непланираните, случајни љубезни дела не само што ќе ви го разубават денот, туку ...

Најчитани неделава