Необични детали кои ги видовме на црвениот тепих низ годините


Необични детали кои ги видовме на црвениот тепих низ годините

Понекогаш доволни се различни чевли или впечатливи нокти за да се издвоиш од толпата.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-001.jpg

Ѕвездите уживаат во експериментите со изгледот и во привлекување на вниманието со необични детали, па издвојуваме неколкупати кога тоа го направија успешно:

Понекогаш накит може да се носи и на коренот на косата.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-01.jpg

Ѕвездена ноќ на Ван Гог - на ноктите.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-02.jpg

Откако Блејк Шелдон ја запознал Гвен Стефани собирал школки. Дел од нив биле искористени во дизајнот на овој фустан.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-03.jpg

Во случај да ожедниш среде Греми – со позлатен термос на црвениот тепих.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-04.jpg

Џејсон Момоа со плик чанта и ластиче за коса од истиот материјал како оделото.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-05.jpg

За поопуштен изглед на црвениот тепих - чантичка полнета со шарени бонбони.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-06.jpg

Оддалеку изгледа како безопасна. Но, се работи за брош со иницијалите на Christian Dior.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-07.jpg

Лизо во облик на подвижно чоколадо, до најситен детаљ.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-08.jpg

Трепките на Лејди Гага се од позлатена хартија.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-09.jpg

Се сеќавате кога Кети Пери беше бургер? И нејзините патики беа тематски изработени.

neobicni-detali-koi-gi-vidovme-na-crveniot-tepih-niz-godinite-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Најчитани неделава