Неверојатни трансформации на луѓе кои ја добиле битката со килограмите (фото)


Неверојатни трансформации на луѓе кои ја добиле битката со килограмите (фото)

На форумот Progress Pics на Reddit корисниците ги споделуваат нивните неверојатни трансформации отако ја постигнале посакуваната тежина, а фотографиите дефинитивно ќе ве мотивираат.

neverojatni-transformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto01.jpg

Воопшто не е лесно да се ослободите од старите навики и целосно да го промените начинот на живот. А ако сакате да се ослободите од вишокот килограми или имате проблеми поради кои никако не можете да се поправите, предизвикот станува уште поголем.

Но, кога ќе ги видите резултатите на луѓе кои успеале да ја постигнат истата цел како вас, ќе сфатите дека тоа не е невозможно и навистина ќе се инспирирате.

На Reddit постои форум каде што над милион луѓе ги имаат споделено нивните „пред и потоа“ фотографии од неверојатните трансформации.

Ако, пак, ви треба мотивација, продолжете да читате исповеди на луѓе низ светот:

„Ја победив анорексијата. Сега одново се запознавам себеси и учам да ги ценам и другите нешта кај мене освен тежината“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-02.jpg

„Фотографија од мај 2019 и фотографија од септември 2020. Со години гледав вакви ’пред и потоа‘ споредби и плачев. Но, одлучив дека еден ден ќе направам и моја споредба“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-03.jpg

„Истото столче, 3 години подоцна. Се фокусирав на исхрана без јаглехидрати, богата со протеини. Наскоро треба да направам и операција за вишокот кожа“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-04.jpg

„Пред само три години решив да преземам контрола над мојот живот и да направам некои драстични промени. Оваа година петти пат трчав маратон и конечно имам фотографија на која изгледам како вистински атлетичар!“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-05.jpg

„Закрепнав после 8-годишна битка со анорексија и сега сум посреќна и поздрава од кога било“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-07.jpg

„Во текот на 9 години ослабев 72 килограми. За само 10 дена славам роденден и вљубена сум во личноста во којашто се претворив после речиси 50 години. Ајде да го славиме животот!“

neverojatni-tranformacii-na-lugje-koi-ja-dobile-bitkata-so-kilogramite-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо теа...
Маж си даде отказ од работата што ја мрази и уште 10 инспиративни потези на луѓе „Со години работев работа што ја мразам, но конечно одлучив да ризикувам. Ја исч...
9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg