8 луѓе кои ја пронајдоа убавината во себе


8 луѓе кои ја пронајдоа убавината во себе

Најважно е вие да се сакате себеси, а процесот на вљубување во себе понекогаш може да е долг и мачен, но овие луѓе успеаја во тоа.

8-lugje-koi-ja-pronajdoa-ubavinata-vo-sebe-01.jpg

Многу луѓе се многу критични кон себе и често се гледаат низ призмата на другите околу себе.

Но, некои луѓе за среќа ја пронаоѓаат убавината што се крие во нив и сфатија дека се прекрасни, а тоа го споделуваат јавно на разни форуми и групи.

Инспиративни приказни:

„11 години ја исправав косата, но таа стана сува и безживотна. Сега, престанав да го правам тоа и се вљубив во моите локни.“

8-lugje-koi-ja-pronajdoa-ubavinata-vo-sebe-02.jpg

„Ја офарбав косата во бојата во која ми се очите и конечно ја видов својата убавина.“

8-lugje-koi-ja-pronajdoa-ubavinata-vo-sebe-03.jpg

„Одлучив да се потстрижам покусо од обично. Знам дека обликот на моето лице не е соодветен за тоа, но не ми е грижа, мене ми се допаѓа.“

8-lugje-koi-ja-pronajdoa-ubavinata-vo-sebe-04.jpg

„Сакам да кажам: „Сѐ е возможно!“

8-lugje-koi-ja-pronajdoa-ubavinata-vo-sebe-06.jpg

Уште 4 луѓе на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...
9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...
Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg