16 фото-докази дека Швеѓаните веќе живеат во иднината


16 фото-докази дека Швеѓаните веќе живеат во иднината

Тоалетна хартија во тоалет во ресторан

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-10.jpg

Во некои градови има дрвја со сензор кој покажува кога им треба вода

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-11.jpg

Контејнери покрај замок стар 500 години кои одлично се вклопуваат во опкружувањето

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-12.jpg

Скејт-парк под мост во Стокхолм

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-13.jpg

Тунел за пешаци и велосипедисти во Стокхолм

„Скалила“ што им го олеснуваат движењето на рибите

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-15.jpg

Како Швеѓаните чекаат автобус

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-16.jpg

Јавен тоалет во Стокхолм

16-foto-dokazi-deka-shvegjanite-vekje-zhiveat-vo-idninata-17.jpg

ИзворБи можело да ве интересира:

Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо теа...
„Живеј сама, менувај работни места“ - Совети кои искусните жени би сакале да ги знаат во 20-ите годи... Дали сме родени под среќна ѕвезда или пак сме самите креатори на нашата среќа? ...
82-годишен дедо доби седма факултетска диплома во животот Луиџи Милана има 82 години и се чини има несопирлива желба за учење на нови рабо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg