Позитива на денот: 11 мали животни победи на луѓето

„Кажав ДА! Ќе се мажам за мојот најдобар пријател и никогаш не сум била посреќна во животот.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-01povekje.jpg

Животот е убав поради малите секојдневни победи. Без разлика дали станува збор за тоа што сте престанале да ги грицкате ноктите, по години лоша навика, или сте успеале да си купите нешто кое одамна го посакувате, мора да знаете дека во животот најважни се малите победи и радувањето за нив.

Луѓе на Reddit ги споделуваат своите мали животни победи:

„По 10 години брак и 2 деца, ја пронајдов мојата венчаница и успеав да влезам во неа.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-02.jpg

„Славам 5 години живеење во Јапонија со искачување на Фиџи, највисоката планина во Јапонија.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-03.jpg

„Работев напорно и си го купив мојот прв автомобил.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-04.jpg

„Добредојдовте во мојата градина, горда сум на неа.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-05.jpg

„Кажав ДА! Ќе се мажам за мојот најдобар пријател и никогаш не сум била посреќна во животот.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-06.jpg

„Денес со партнерката си купивме куќа.“

pozitiva-na-denot-11-mali-zhivotni-pobedi-na-lugjeto-07.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 работи од кои луѓето се срамеа, а сега се кул Порано тенките веѓи беа хит, а дебелите асоцираа на несредена жена, но сега ситу...
Идеално време за вежбање е 17 часот, за купување нови чевли 18 часот - Трикови кои го олеснуваат жив... Појадувајте во 7:45, вежбајте околу 17 часот, а навечер легнете си околу 22 часо...
Лицето открива сè за човекот – Што значи кога имате тенки веѓи, полни усни или големи очи? Се верува дека одредени црти на лицето и надворешниот изглед можат да ви помгнат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg